Site Yardım Konuları

Merak Ettiğiniz Sorular ve Yanıtları
#

Yardım

UnPoo!

Yardım Konuları

SSS (FAQ)

Gizlilik, Çerezler ve Diğerleri Hakkında

Sitemizde bulunan resmi ve yasal olarak bilmeniz gereken bir çok veri için altta verdiğimiz linklerden bilgi alabilirsiniz.

Bu veriler;

 1. Gizlilik Bildirimi
 2. Kullanım ve Satış Şartları
 3. Telif Hakkı Uyarıları!
 4. İlgi Alanına Dayalı Tanıtımlar
 5. Çerez Politikaları
 6. UnPoo Satış Sözleşmesi
 7. İletişim Bilgileri ve İletişim Formu

Yukarıda verdiğimiz linkler aracılığı ile yasal sorumluluklarınızı ve site kullanım şartlarını öğrenmiş olursunuz.

Eğer ki bu durumların haricinde veya şikayete konu bir durumunuz varsa eğer lütfen iletişim sayfamızda bulunan formu eksiksiz olarak doldurarak bize ulaşınız.


Neden bu başlıkları ve linkleri buraya topladık?

Siteye giren ziyaretçiler için yasal olarak bir çok bilgilendirme yapılması gerekmektedir. Bu bilgilendirmeler konusunda siteye giren ziyaretçi (özellikle mobil kullanıcılar) aradıkları şeylerden ziyade sanki site reklam vermiş gibi bir çok uyarı ile karşılaşmaktadır. Bu sebepten dolayı ilgili başlıklar ve linkler buraya toplandı ve açıklamalı bir şekilde size sunuldu.

UnPoo Shop üzerinden ürün satışı.

Sitemiz alt domainlerinden shop.unpoo.com üzerinden satış yapmak istiyorsanız eğer konu ile ilgili olarak iletişim sayfamızdan formu doldurup, mesaj kısmına kısaca firmanızdan / kendinizden, satış yapmak istediğiniz ürünlerden, fatura sisteminizden bahsediniz.

Yetkili arkadaşlarımız uygun görmesi durumunda size ulaşacak ve gerekli resmi işlemler ve komisyonlarla ilgili bilgileri verecektir.

Tüm yeterlilik koşulları sağlandıktan sonra sizin standart üyeliğinize kullanmak istediğiniz mağaza / satıcı ismi bağlanacak ve satışa başlayabileceksiniz.

Komisyon oranları birbirine çok yakın olmakla birlikte kategoriye göre farklılıklar gösterebilmektedir. Türkiye üzerinde satışı yapılabilen ürünler için kategori bazlı minumum oran %5 iken maksimum oran %20 ile sınırlandırılmıştır.

Komisyonsuz ürün satışları yapmak isteyen müşterilerimiz ise aylık sait ücret ile abonelik sağlayarak ürünlerini satabilirler.

Minumum ve maksimum ürün ekleme konusunda sitemiz gayet esnet olup yeteri kadar imkan tanımaktadır. Ortalama 2000 veya duruma göre daha fazla olmak üzere ürün ekleme şansınız vardır. Bu da Türkiye'de neredeyse tüm sitelerden daha fazla demektir.

Size ait kategoriyi şuan site üzerinde göremiyorsanız eğer bunun sebebi o kategoride ürün olmadığı için kategori kapalı durumda demektir. Sitemizde toplam 600'den fazla kategori bulunmaktadır. Yeni kategori tavsiyeleri ise değerlendirmeye alınıp direk eklenebilmektedir.

Diğer tüm detaylar için lütfen iletişim sayfamızdan formu doldurun ve bize yollayın. Yetkili arkadaşlarımız kısa süre içerisinde size dönüş sağlayacaktır.

İptal ve iade koşulları!

Sitelerimizden "shop.unpoo.com" üzerinden yapılan satışlar için lütfen ilgili sitemizden iptal ve iade şartlarını inceleyiniz.

Ana sitemiz "unpoo.com" üzerinden almış olduğunuz ürün ve hizmet için iptal ve iade şartları altta verdiğimiz gibi olacaktır;

1- Özel istek üzerine hazırlanan scriptler ve düzenlemeler iptal edilemez. Çünkü harcanan bir zaman ve emek vardır ve bunlar geri getirilemez.
2- Paket siteler için verilen hizmetlerde özel bir değişim yapılmadığı sürece 3 (üç) iş günü içerisinde iptal etme hakkınız vardır. Hizmet için açılan hosting paketleri iade edilemez. Hosting ve domain gibi bir hizmet aldıysanız bunların ücretleri kesilir ve kalan tutar tarafınıza iade edilir.
3- Hosting hizmetlerinin iadesi yoktur.
4- Domain alım hizmetlerinin iadesi yoktur.
5- SEO vb gibi danışmanlık hizmeti alıyorsanız bunların iadesi yoktur.

Firmamız USA merkezli bir kuruluş olup "Delaware Eyalet Yasaları" geçerli olacaktır. Bunun için "https://delaware.gov/" resmi sitesini incelemenizi tavsiye ederiz. Google gibi arama motorlarında arama yaparak gerekli Türkçe bilgilere ulaşmanız mümkün olacaktır.

Her türlü anlaşmazlıklarda "Delaware Ticaret Mahkemeleri" yetkili mercii olarak iş yapacaktır.

Diğer bilgi ve detaylar için lütfen "iletişim" sayfamızda yer alan iletişim formumuzu doldurarak bize ulaşınız.

Alınan scriptlerin hazırlık süresi!

Genellikle scriptin size uyarlanması ve SEO düzenlemeleri ile bu süreç 3 ile 15 gün arasında değişim göstermektedir. Ama duruma göre bu süre kısalabilir veya uzayabilir!

Sitemizden almış olduğunuz hazır scriptler genellikle aynı gün içerisinde kurulur ve teslim edilir. Lakin müşterilerimiz slider resimleri vb gibi girişleri bizden rica ettikleri için bu süreç size bağlı olarak değişim gösterebilir.

İş yoğunluğu var ise eğer genelde bu kurulum süreci 3 güne sarkabilmektedir. Eğer ki e-ticaret türü veya daha komplex bir sistem alıyorsanız bunlarda sitenin aktif olma süreci 1 hafta ile 10 gün arasında değişim gösterebilir.

SEO konusunda aldığınız scriptin URL yapılarında değişim ve site işleyişinde değişimler gibi durumlar göz önüne alındığında ise aynı gün kurulacak olan yazılımınız 3 ile 7 günlük süreç alabilmektedir.

Paket sistem satışları hakkında.

Sitemiz üzerinde satışı yapılan yazılımlardan paket sistem olarak satılan ürünler üzerinde kesinlikle herhangi bir özel istek ile ek bileşen olmayacaktır. Kısacası paket yazılım demek özellikler ne ise o demektir.

Paket sistemlerde sadece kişi bizde olmayan farklı bir tema tercih ederse tema giydirme ücreti alınacaktır o kadar.

Özel istek olduğu takdirde bu özel yazılım statüsü taşıyacağından oturup fiyat ve yapılacaklar konusunda anlaşılır ve gereken neyse ona göre yapılır. Ben şu paketi istiyorum ama(!) buna şu şu ekleri istiyorum diye bir paket yazılım satışı olmayacaktır. İşin içerisine AMA giriyorsa o iş özel iş anlamını taşır ve ona göre ücretlendirilir.

Saygılar,

04.07.2015

Yazar alımları nasıl olacaktır?

Şu an için yazar alımları eski forumlarımızda olan yönetim ve moderatörler arasından yapılacaktır.

Yazarlık işlemi için haber kısmında açılacak olan kategorilerin ardından herhangi bir kategoride uzmanlığı olan ve referansları olan arkadaşlarımız tarafından yapılacaktır. Bu şekilde sizler için daha kesin ve daha doğru bilgiler sunmuş olacağız.

Kategorileri içerisinde bilgisayar ve internet dışında herhangi bir şey şuan için düşünülmemektedir.

Ortak panel ne işe yarayacaktır?
Sitemizde artık eski sistemlerin tamamını kaldırıp ortak panel sistemine geçtik. Bu şekilde birden çok sitemiz üzerinde yaptığımız işlevleri burada toparladık. Özellikle yazarlık ve yöneticilik yapan arkadaşlarımız için bu çok iyi bir sistem oldu.

Ayrıca ortak panel sisteminde satış ortaklığı ve tedarikçi panel kısmını da birleştirdik. Bu şekilde birden fazla site için tek panel üzerinden bir reklam ve satış ortaklığı networkü kurmuş olduk.

Panelimizi zamanla daha farklı üçüncü parti işlemler ile geliştirmeyi düşünüyoruz ve bu şekilde ileride sizler için daha kazançlı bir sistem ortaya çıkmış olacaktır..

--- 05.08.2019 ---

Ortak panel sistemimizi günümüzün ilerisine taşıyacak çok daha farklı ve yenilikçi bir hale getirme çalışmalarımız başlamıştır.
Hosting yetkileri ve yükümlülükleri.

Server sistemleri üzerine Türkiye'de İsim Tescil (isimtescil.net) ile anlaşmamız olup bu firma ile devam etmekteyiz. Yurt dışında ise OVH (ovh.com) firması ile işlemlerimize devam etmekteyiz.

Server ile ilgili olarak herhangi bir sorumluluk bize ait değildir ve bu firmaların yasal açıklamaları / sözleşmeleri geçerlidir. Biz sadece gerekli müdahale durumlarını yapar ve bir sıkıntı oluşması durumunda bu sıkıntının en hızlı şekilde giderilmesini sağlarız.

Ayrıca müşterilerimizin en iyi şekilde hizmet alabilmeleri için gerekli hosting paketlerini kendimiz özel olarak tanımlarız ve buna göre gerekli fiyatlandırmaları yaparız.

Herhangi bir müşterimizin özel VPS / VDS veya tek başına dedicated ihtiyacı varsa bu ihtiyacı en iyi şekle getirir ve buna göre en uygun fiyatlı server kiralamasını müşterimiz adına OVH firmasından kendimiz sağlarız.

Herhangi bir özel IP, SSL tercihi gibi durumlarda yine bu firmaların yanı sıra ek olarak GoDaddy firmasını da kullanırız.

Özetle hosting kaynaklı herhangi bir sorundan dolayı müşteri zarara uğradıysa veya kesinti yaşadıysa bu bizim sorumluluğumuzda olmayan bir durumdur. Lütfen bunları göz önüne alınız. FTP ve hosting erişim bilgileri verilmiş kişilerin sitelerinden ve hostinglerinden kesinlikle sorumlu değiliz! Bakım ve içeren dosyalardan bizzat kendileri sorumludur. Herhangi bir zararlı içerik olması durumunda bu kişilerin hosting hizmetleri ve verilen diğer hizmetler derhal iptal edilecektir.

Domain için tavsiye firmanız nedir?

Bildiğiniz gibi domain işlemlerine biz karışmıyoruz. Çünkü bir çok firma bir kez domain adresini aldığı zaman zannediyorlar ki ömür boyu kendilerine aittir.

Domain alımlarında Google gibi bizlerde ilk etapta GoDaddy firmasını tavsiye ediyoruz. Ülkemiz üzerinde ise kesinlikle İsim Tescil firmasını tavsiye ediyoruz.

Her ne kadar bizler bunları tavsiye ediyor olsak ta tabii ki siz yine size en uygun gördüğünüz firmaları tercih edebilirsiniz.

Satış ortaklığı sistemi iptali!

İyi niyetlerimizin her zaman suistimal edilmesi nedeni ile 04.07.2015 tarihi itibari ile satış ortaklığı sistemimiz de artık İPTAL edilmiştir. Satış ortaklığından kazanç elden arkadaşların kazançları an itibari ile hesaplarına EFT olarak yatırılmıştır.

--- 05.08.2019 ---

Yeni sistem satış ortaklığı UnPoo bünyesinde bulunan ana ve alt domainler ile yeniden devam etmektedir. Eskiden yaşadığımız tecrübeler eşliğinde artık satış ortaklığı sisteminde resmi evrak beyan edemeyecek kişiler bu sisteme katılamayacaktır!

Ortaklık komisyonları ürüne göre değişim gösterecek olup komisyon alt ve üst limitleri aşağıda verilmiştir;

 • Min. %3
 • Max. %20

Ortaklığı iptal edilen kişiler panele girmeye çalışırken gerekli uyarıları alacaklardır. Bu kişiler uzun süreli olarak herhangi müşteri gönderemedikleri veya aşırı fake sipariş çektirdikleri içindir. Bunların dışında kalan kişiler ile satış ortaklığı sistemi aynı şekilde devam etmektedir..

UnPoo! bayilik sistemi iptali!

BAYİLİK SİSTEMİMİZ BAYİLER İLE YAŞADIĞIMIZ SORUNLAR NEDENİ İLE İPTAL EDİLMİŞTİR..! (11.06.2015)

Bayilerimizden beklediğimiz müşteri sorunlarını kendileri ilk etapta halledip ardından bize dönmeleri gerekiyorken standart müşterilerden daha çok bize zaman kaybettirdikleri için maalesef bu olayımız kapanmıştır. İsteyenler satış ortaklığı ile devam edebilir.

---

UnPoo! olarak hazırladığımız scriptlerin ve masaüstü yazılımların satışı ile yetkilendirilecek benzer sektörde hizmet veren firmalar için bayilik sistemi vardır. Bir firmanın bayi olabilmesi için benzer veya bu sektörü kapsayacak bir faaliyet alanına sahip olması gerekmektedir. Bayilik için gerekli istekler altta verilmiştir;

 • Firmanın vergi levhası fotokopisi,
 • Firma iletişim bilgileri,
 • Yetkili kişi bilgileri (kimlik fotokopisi),
 • Yetkili kişi GSM bilgileri,
 • Sektörle ilgili bilgi sahibi olması..

Sektörle ilgili mutlaka bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Aksi durumda her şeyi bize soracaksanız ve kendi müşterinize yardımcı olamayacaksanız bayilik sisteminden ihraç edileceksiniz anlamına gelir.

Eski forum konuları ne olacak?
Daha önceden paylaşılmış çok değerli bilgiler forumlar kısmından verilmekteydi. Artık forumlar olmayacağı için yazarlık verilmiş arkadaşlarımız arşivlerimizden bu konuları irdeleyerek sizler için yeniden haberler kısmına ekleyeceklerdir.

Haberler kısmı ise duruma göre kategorilere ayrılabilir ama şuan için kategorisiz olarak bunlar yayınlanacaktır. İleri ki zamanlarda yorumlar açılarak sizler için yardımcı olabileceğimiz konular üzerinde tartışmalarımız yine olacaktır.

Eski konularımız dışında sizler için çok değerli bilgileri yine buradan vereceğiz. Özellikle danışmanlık derecesinde çok değerli konular ile buradan açık bir şekilde yayın yapılacak ve sizlerin değerli bilgileri ile bunlar daha zengin hale getirilecektir.

Özetle haber kısmımız kesinlikle forumları aratmayacak hatta çok daha değerli bilgiler ile sizlerin karşısında olacaktır. Umarız sizlerde değerli bilgilerinizi ve görüşlerinizi bizlerden esirgemezsiniz...
Site İçi Genel Arama


Sosyal Medya Paylaşım

İş alımları ve iletişim!

İş alımları bir süreliğine durdurulmuştur. İş alımlarını durdurduğumuz için iletişim sayfamızdan telefon numaralarını kaldırdık. Lütfen iletişimi mail ve form ile yine iletişim sayfamızdan saylayınız.

 • Middletown, DE 19709 - USA
 • Email: info@unpoo.com


 • Hafta içi: 09:00 - 16:00 (US Yerel)
 • Hafta içi: 16:00 - 23:00 (TR Yerel)
 • Hafta sonu: KAPALI
Bilgilendirme
Sosyal Medya

Yüklenme 0.0100sn. MKT821 - IP 44.200.137.63 Maskeli
Copyright © 1998-2022 UnPoo All rights reserved.

UnPoo! Inc